Badania + Rozwój

O nas

Dział Badawczo Rozwojowy jest jednym z najmłodszych działów Grupy CDG. Powstał w wyniku silnej potrzeby rozwoju i dywersyfikacji naszej działalności.

Prowadzimy zaplanowane badania, piszemy raporty, analizy, planujemy nowe przedsięwzięcia i rozwijamy dotychczasowe pomysły.

Wykonujemy badania i projekty z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania i sprzętu komputerowego. Naszą specjalnością są obliczenia z zakresu aerodynamiki, mechaniki płynów wykonywane przy pomocy oprogramowania CFD Computional Fluid Dyanics (obliczeniowa dynamika płynów) oraz wytrzymałości konstrukcji z wykorzystaniem Metody Elementów Skończonych MES.

Główną tematyką, którą w ten sposób rozwijamy, są zagadnienia związane z szeroko rozumianą techniką, w szczególności z zakresu energetyki oraz lotnictwa.

 

ZESPÓŁ

Dział Badawczo Rozwojowy  tworzy zespół młodych inżynierów ukierunkowanych na innowacyjne rozwiązania i ciekawe, nowatorskie pomysły.

Kluczowymi osobami są:

  • Ekspert ds. energetyki – dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie energetyka, dysertację obronił na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ekspert z zakresu energetyki odnawialnej w szczególności z zakresu energii słońca i wiatru. Posiada 8-letnie doświadczenie zawodowe, w tym w szczególności w zakresie energetyki odnawialnej i konwencjonalnej, efektywności energetycznej w budynkach. Bierze czynny i aktywny udział w projektach badawczych: „Badania nad wykorzystaniem skoncentrowanego promieniowania słonecznego do doświetlania pomieszczeń” oraz „Badania nad wykorzystaniem promieniowania słonecznego do chłodzenia pomieszczeń” w ramach działania 1.3 RPO WP na lata 2007-2013, "Baza Danych Odnawialnych Źródeł Energii Województwa Podkarpackiego". Jest autorem licznych publikacji i artykułów. Posiada certyfikaty potwierdzające kompetencje, w tym z zakresu zarządzania projektami IPMA D (nr 51/2009)

  • Specjalista ds. aerodynamiki – doktorant Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, specjalizuję się w dziedzinie aerodynamiki obiektów latających oraz konstrukcji małych obiektów latających. Autor prac: PROJEKT DWUMIEJSCOWEGO SAMOLOTU LEKKIEGO CS-VLA, Praca magisterska, Politechnika Rzeszowska 2013, oraz współautor pracy, PROJEKT WSTĘPNY BEZZAŁOGOWEGO APARATU LATAJĄCEGO KLASY MIKRO W UKŁADZIE KACZKI, Praca inżynierska, Politechnika Rzeszowska, 2012. Bierze czynny i aktywny udział w projektach badawczych: Badania korelacji aerodynamicznych parametrów konstrukcji miękkich latawców pociągowych oraz ich charakterystyk użytkowych.  Od najmłodszych lat związany z lotnictwem, najpierw poprzez modelarstwo, które uprawia czynnie do dziś projektując, budując i pilotując modele RC, jak i szerokie zainteresowania lotnictwem lekkim. Posiadacz licencji samolotowej turystycznej PPL(A) oraz licencji szybowcowej. Ma doświadczenie w eksploatacji i obsłudze technicznej samolotów lekkich.

 

Projekt: Aku Studio. Realizacja: Zdzislowicz.pl

Korzystając ze strony akceptujesz postanowienia zawarte w dziale Polityka prywatności.